Vstupní konzultace

Každý pacient, který chce využívat naše služby, absolvuje vstupní konzultaci. Některé služby lze využít bez vstupního vyšetření (např. dentální hygiena).

Pokud užíváte větší spektrum léků, nezapomeňte si vzít jejich seznam.

Součástí vstupní prohlídky je podrobná anamnéza zdravotního stavu pacienta, kontrola uzlin a výstupu hlavových nervů, vyšetření zubů, dásní a sliznic. Dále také kontrola stavu hygieny dutiny ústní,  důkladné vyšetření dásně a parodontu se změřením hloubky žlábků či  chobotů, stanovení  parodontálních indexů. V průběhu konzultace, v případě zjištění nedokonalosti ústní hygieny či pigmentu je možné rovnou provést kompletní dentální hygienu včetně airflow.

Během vstupní konzultace  jsou zhotoveny malé rentgenové snímky a velký přehledový panoramatický snímek OPG . Zub je tzv. tvrdá tkáň podobná kosti, proto není možné kompletně posoudit stav zubů bez rentgenologického vyšetření.

Po zhodnocení snímků a předchozích vyšetření zubním lékařem, je pacient informován o stavu svého chrupu, možnostech léčby a v neposlední řadě o zásadách prevence proti vzniku zubního kazu a onemocnění parodontu. Následně poté budou pacientovi připraveny kompletní léčebný a finanční  plány včetně moderních šetrných léčebných postupu nehrazených ZP.