Estetika

Z řec. aisthetikos – vnímavost, cit (pro krásu)

Dnešní zubní lékařství má mnoho možností kvalitních estetických a zároveň cenově dostupných ošetření. V současné době je za vrchol estetiky v oblasti výplní považována fotokompozitní výplň. V tomto směru využíváme tzv. anatomickou stratifikaci, to znamená, že každý zub je výjimečný barvou i tvarem. Při estetické rekonstrukci zubu pečlivě dbáme na tyto barevné i tvarové nuance a konečný výsledek mnohdy překoná i očekávání samotného pacienta.

V oblasti protetiky je samozřejmostí dentální keramika. Je využívána zvláště pro své estetické a biologické kvality.

Keramika je stabilním materiálem a především esteticky kvalitním. Také pozitivně působí na tkáně dutiny ústní a na svém povrchu je pokryta lesklou vrstvou (glazurou), která zamezuje usazování nežádoucích mikroorganizmů.

Materiál DEFLEX

V oblasti snímatelných náhrad je velmi estetickou a kvalitní záležitostí materiál DEFLEX. Tělo náhrady je zhotoveno z vysoce pružného a anatomicky tvarovatelného materiálu, který plynule přechází ve spony náhrady. Spony nebolí retenční prvky náhrady (části náhrady, kterými náhrada drží na zubech) jsou u náhrad DEFLEX zhotovený v barvě dásně, což zajišťuje skoro dokonalou neviditelnost spon oproti klasickým kovovým sponám u běžných náhrad. K výhodám také patří odolonost vůči zlomení.

Bělení zubů v zubní ordinaci

Nedílnou součástí estetiky v zubní ordinaci je také bělení zubů a Air-flow (nebo také pískování). Air-flow je způsob odstranění pigmentů, které se usazují na sklovině zubů díky pití kávy, čaje, vína, kouření, apod.

Bělení zubů je možné dvěma způsoby – ordinační či domácí. V tomto případě záleží na přání pacienta.